logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Królewskie skandale - Michael Farquhar
Królewskie skandale
by: (author)
3.00 10
Zabawna, utrzymana w lekkim stylu książka, opisująca najbardziej niestosowne czyny dokonane przez królów. Przedstawia galerię najbardziej skandalicznych postaci - od zrzędzącej matki Nerona (która była również jego kochanką) po zestaw kochanków Katarzyny - o których nigdy nie dowiecie się na... show more
Zabawna, utrzymana w lekkim stylu książka, opisująca najbardziej niestosowne czyny dokonane przez królów. Przedstawia galerię najbardziej skandalicznych postaci - od zrzędzącej matki Nerona (która była również jego kochanką) po zestaw kochanków Katarzyny - o których nigdy nie dowiecie się na lekcji historii. Humorystyczne, nieprzyzwoite, czasami wręcz perwersyjne - podobnie jak wielu monarchów - Królewskie skandale ukazują najlepsze, lub najgorsze, przykłady wybryków, których królowie dopuszczali się w ciągu minionych wieków. Od starożytnego Rzymu po Anglię epoki edwardiańskiej, od wspaniałych sal Wersalu po najciemniejsze lochy Bastylii, wielcy monarchowie Europy przodowali w nieludzkim wychowaniu potomstwa, rywalizacji na śmierć i życie i patologicznej żądzy. Jedni ginęli haniebną śmiercią, drudzy, zwyczajnie, nie mieli dość szczęścia.  

źródło opisu: www.empik.com
źródło okładki: www.empik.com
show less
Format: papier
ISBN: 8389076284
Publisher: Bauer-Weltbild Media
Pages no: 320
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
arturoschodzinski
arturoschodzinski rated it
3.0 Królewskie skandale
HISTORIA to nie tylko bitwy i wielkie dokonania, ale też skandale i słabości. Warto je poznać i uzupełnić swą wiedzę historyczną. Tej nigdy za wiele!
Books by Michael Farquhar
On shelves
Share this Book
Need help?