logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
A hipopotamy żywcem się ugotowały - Jack Kerouac, William Seward Burroughs
A hipopotamy żywcem się ugotowały
by: (author) (author)
Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie – młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy dowiadują się o zbrodni, są: William Burroughs i Jack Kerouac. Hipopotamy żywcem ugotowane to opowieść o wydarzeniach poprzedzających... show more
Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie – młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy dowiadują się o zbrodni, są: William Burroughs i Jack Kerouac.

Hipopotamy żywcem ugotowane to opowieść o wydarzeniach poprzedzających fatalne zdarzenie, a jednocześnie wczesna próba talentu artystów, którzy przeszli do historii jako czołowi przedstawiciele Beat Generation. Burroughs i Kerouac bez pruderii portretują siebie i innych bohaterów amerykańskiej bohemy końca lat czterdziestych, wypełniając scenę nowojorskich barów miłością, alkoholem, narkotykami, brutalnością, a także intelektualnymi dyskusjami.

Hipopotamy… to jedyna książka napisana wspólnie przez obu pisarzy. Czekała ponad sześćdziesiąt lat na pojawienie się drukiem.  

źródło opisu: Wydawnictwo Czarne, 2014
źródło okładki: czarne.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788375368666
Publisher: Czarne
Pages no: 152
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jack Kerouac
Books by William Seward Burroughs
On shelves
Share this Book
Need help?