logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Podziemni - Jack Kerouac
Podziemni
by: (author)
4.00 10
Napisana w 1958 r. (w trzy dni i trzy noce) powieść Podziemni uchodzi za jeden z klasycznych utworów Beat Generation. Jej osnową fabularną jest krótkotrwały związek miłosny autora z Alene Lee (Mardou Fox), murzyńską bywalczynią klubów jazzowych i barów San Francisco w latach 50. Bohater... show more
Napisana w 1958 r. (w trzy dni i trzy noce) powieść Podziemni uchodzi za jeden z klasycznych utworów Beat Generation. Jej osnową fabularną jest krótkotrwały związek miłosny autora z Alene Lee (Mardou Fox), murzyńską bywalczynią klubów jazzowych i barów San Francisco w latach 50. Bohater Podziemnych, Leo Percepied, to młody, wyzwolony pisarz, który, choć bardzo tego pragnie, nie zdobywa sławy. Wciąga go natomiast środowisko pijących ponad miarę ubogich intelektualistów, stałych bywalców barów w San Francisco. Krótka powieść Pic została opublikowana po śmierci autora. Jej bohater murzyn imieniem Pic to człowiek, który wybiera wolność. Porzuca swoją dotychczasową egzystencję i postanawia prowadzić niezobowiązujące życie włóczęgi.
show less
Format: papier
ISBN: 8371201796
Publisher: Dom Wydawniczy REBIS
Pages no: 140
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Rewolwerowiec
Rewolwerowiec rated it
Jak to u Kerouaca. Bardzo bezpośrednio, dość chaotycznie ale pięknie bo prawdziwie, prawdziwie jak tylko się da... Czytanie na kacu bądź ze smutkiem w sercu wzmacnia siłę odbioru tej książki.
Other editions (1)
Books by Jack Kerouac
On shelves
Share this Book
Need help?