logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ani mi się śni - Agnieszka Wolny-Hamkało
Ani mi się śni
• Bliska autorce do niedawna poetyka lirycznego wyznania jest tutaj już zaledwie elementem montażu różnych stylów i głosów, miejsce znanej nam już zadziorności zajęła emocjonalna skrytość. Adam Wiedemann • Co istotne - bohaterem lirycznym tej poezji jest kobieta uwikłana w codzienność, a... show more
• Bliska autorce do niedawna poetyka lirycznego wyznania jest tutaj już zaledwie elementem montażu różnych stylów i głosów, miejsce znanej nam już zadziorności zajęła emocjonalna skrytość.
Adam Wiedemann

• Co istotne - bohaterem lirycznym tej poezji jest kobieta uwikłana w codzienność, a jednocześnie bogata duchowo, intensywnie zaangażowana w wewnętrzne przeżywanie. Czytać zatem można tę poezję jako świadectwo feministycznej świadomości, ale też - w szerszym wymiarze - jako świadectwo dojrzałej refleksji nad relacją pomiędzy człowiekiem a światem. To poezja nie tyle kojąca, co właśnie rozdrapująca rany, zmuszająca do zastanowienia, niepokojąca.
Jarosław Klejnocki

• Poezja Wolny-Hamkało nie jest jednak powierzchowna czy uproszczona. Jest skondensowana. Jej gęste obrazy pejzażu i doświadczenia płyną z wyższej aspiracji - ze świadomości, czym to wszystko mogłoby być, gdyby nie jakaś wstępna, przyrodzona skaza. Gdyby nie fatalizm, który wszystko czyni mniejszym, sprowadzając (jak w znakomitym wierszu "Zdarzenie") ludzkie więzi do chwilowego związania cieni.
Jarosław Mikołajewski  

źródło opisu: Biuro Literackie, 2005
źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=410
show less
Format: papier
ISBN: 8388515837
Publisher: Biuro Literackie
Pages no: 40
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Agnieszka Wolny-Hamkało
Share this Book
Need help?