logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw - Agnieszka Wolny-Hamkało, Józef Wilkoń
Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw
by: (author) (illustrator)
5.00 5
Rzecz o narcystycznym pawiu, który wielbił własny wygląd i był łasy na zachwyty innych stworzeń. Aż wpadł w staw... "Paw zaś dumnie uniósł skroń, stroszy kuper, majta nogą i wytęża wzrok nad wodą, gdzie odbicie jego boskie jakiś wróbel trąca noskiem." Oto poetka młodego pokolenia Agnieszka... show more
Rzecz o narcystycznym pawiu, który wielbił własny wygląd i był łasy na zachwyty innych stworzeń. Aż wpadł w staw...

"Paw zaś dumnie uniósł skroń,
stroszy kuper, majta nogą
i wytęża wzrok nad wodą,
gdzie odbicie jego boskie
jakiś wróbel trąca noskiem."

Oto poetka młodego pokolenia Agnieszka Wolny-Hamkało na kanwie tekstu Stanisława Szydłowskiego "Przygoda pewnego pawia" do ilustracji Józefa Wilkonia (Biuro Wydawnicze „Ruch”, Warszawa 1966) stworzyła nową, współczesną wersję opowieści o pawiu, który wpadł w staw. Piękny paw tak się zachwycił swoim odbiciem w wodzie, że wpadł w staw. Próżny ptak był tak sobą oczarowany, że nawet idąc na dno, nie mógł wyjść z podziwu nad samym sobą.

Skrzący się dowcipem wiersz Agnieszki Wolny-Hamkało, do tego genialny melanż barwnych plam Józefa Wilkonia. Nowe wydanie będzie bogatsze o dodatkowe ilustracje!

Artysta tak opowiada o tworzeniu wizerunku pawia:

Ponad pięćdziesiąt lat temu byłem z małym synkiem na spacerze w Łazienkach. Nagle stanąłem jak wryty, ujrzawszy w stawie odbicie dwóch pawi. Zachwycony ich urodą dobiegłem do domu przy Hożej, zamknąłem się w pracowni, wziąłem baniak wody, pędzle, tusze, akwarele i zacząłem szaleć z tą materią.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788360402450
Publisher: Hokus Pokus
Pages no: 32
Edition language: Polski
Category:
Childrens
Bookstores:
Books by Agnieszka Wolny-Hamkało
Books by Józef Wilkoń
On shelves
Share this Book
Need help?