logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Dziennik Mistrza i Małgorzaty - Michaił Bułhakow, Helena Bułhakowa
Dziennik Mistrza i Małgorzaty
by: (author) (author)
3.50 10
Dzienniki i listy małżonków to dokumentacja życia klasyka literatury XX wieku. To świadectwo tragicznego losu artysty w państwie owładniętym totalitaryzmem i jednocześnie historia życia zwyczajnych ludzi w okresie, kiedy prowadzenie dzienników było wyrazem odwagi. Książka jest podzielona na dwie... show more
Dzienniki i listy małżonków to dokumentacja życia klasyka literatury XX wieku.
To świadectwo tragicznego losu artysty w państwie owładniętym totalitaryzmem i jednocześnie historia życia zwyczajnych ludzi w okresie, kiedy prowadzenie dzienników było wyrazem odwagi.

Książka jest podzielona na dwie części.
Pierwsza z nich to prowadzony od 1921 roku dziennik Bułhakowa, w którym opisuje swoją aklimatyzację w wielkomiejskiej i drogiej Moskwie. Nie jest to jednak tylko zapis dokumentalny jego życia. Pisarz jest świadomy, że jego notatki mogą być czytane przez pokolenia, dba więc o szczegóły. Rejestruje pozornie niemające znaczenia detale – ceny produktów, zmiany tras tramwajów czy kursy walut.
Drugą część tej książki stanowią zapiski żony, Jeleny Bułhakowej, która od 1933 roku aż do śmierci pisarza na jego prośbę i często pod dyktando skrupulatnie prowadziła wspólny dziennik małżonków. Zapiski Jeleny to gromadzone z miłością i szacunkiem słowa, myśli i wspomnienia czynów człowieka, któremu poświęciła życie.
show less
ISBN: 9788377582657
Publisher: Muza
Pages no: 688
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Cygan
Cygan rated it
3.5 Dziennik Mistrza i Małgorzaty
Słowo Dziennik zakłada treści bardzo osobiste. Możliwość podglądania zdarzeń, w których uczestniczy autor, przyglądania się jego myślom i emocjom – to wyjątkowe spotkanie. Ta konkretnie książka wymaga od czytelnika większego zaangażowania i większego wysiłku. W czym problem? Zeszyty z pierwszym dz...
Other editions (1)
Books by Michaił Bułhakow
Books by Helena Bułhakowa
On shelves
Share this Book
Need help?