logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Gdańskie Studia Muzealne nr 8. Pałac hrabiów Sierakowskich w Waplewie Wielkim. Ludzie, miejsce, kolekcja - praca zbiorowa, Maciej Kraiński
Gdańskie Studia Muzealne nr 8. Pałac hrabiów Sierakowskich w Waplewie Wielkim. Ludzie, miejsce, kolekcja
by: (author) (author)
Z satysfakcją oddajemy do rąk Państwa kolejny tom „Gdańskich Studiów Muzealnych". Publikacja ta ma charakter monograficzny - w całości poświęcona jest pałacowo-parkowemu założeniu w Waplewie Wielkim na Pomorzu Gdańskim i inauguruje serię wydawniczą Biblioteki Waplewskiej. Poszczególne artykuły... show more
Z satysfakcją oddajemy do rąk Państwa kolejny tom „Gdańskich Studiów Muzealnych". Publikacja ta ma charakter monograficzny - w całości poświęcona jest pałacowo-parkowemu założeniu w Waplewie Wielkim na Pomorzu Gdańskim i inauguruje serię wydawniczą Biblioteki Waplewskiej.

Poszczególne artykuły układają się w fascynującą opowieść o rodzinie hrabiów Sierakowskich, o pałacu przez nich wybudowanym i przeobrażanym w coraz to bardziej reprezentacyjną wiejską rezydencję rodu i wreszcie, co najbardziej interesujące dla historyka sztuki, o kolekcji ponad 450 obrazów, skrzętnie budowanej na przestrzeni około 170 lat.

Kiedy w 2007 roku przejmowaliśmy zrujnowane obiekty w Waplewie Wielkim z przeznaczeniem na Muzeum Tradycji Szlacheckiej jedynie kilka osób wiedziało cokolwiek o miejscu, ludziach i kolekcji waplewskiej. Minęło zaledwie osiem lat i oto grupa zapaleńców owładniętych genius loci Waplewa Wielkiego odsłania przed Państwem wyniki swoich badan i dociekań, prowadzonych nierzadko metodami niemal detektywistycznymi.
show less
Format: paperback
ISBN: 9788363185015
Publisher: Muzeum Narodowe w Gdansku
Pages no: 296
Edition language: Polski
Category:
History, Art, Architecture
Bookstores:
Books by praca zbiorowa
Books by Maciej Kraiński
On shelves
Share this Book
Need help?