logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Imperium Słońca - James Graham Ballard
Imperium Słońca
by: (author)
4.00 5
Imperium Słońca, wydane w Anglii w roku 1984, oparte jest na dziecięcych wspomnieniach autora z okupowanego przez Japończyków Szanghaju. Jedenastoletni Jim, rozłączony z rodzicami w dniu ataku na Pearl Harbor, przebywa do końca wojny w japońskim obozie dla internowanych, gdzie panują wilcze prawa... show more
Imperium Słońca, wydane w Anglii w roku 1984, oparte jest na dziecięcych wspomnieniach autora z okupowanego przez Japończyków Szanghaju. Jedenastoletni Jim, rozłączony z rodzicami w dniu ataku na Pearl Harbor, przebywa do końca wojny w japońskim obozie dla internowanych, gdzie panują wilcze prawa i liczy się tylko umiejętność przeżycia. Perspektywa dziecka odbierającego niezrozumiały świat dorosłych beznamiętnie, jak klisza fotograficzna, pozwala Ballardowi tym ostrzej obnażyć cały bezsens i totalny chaos wojny. Książka otrzymała Nagrodę Krytyków ufundowaną przez dziennik "Guardian", a w 1988 r. została sfilmowana przez Stevena Spielberga.  

źródło opisu: tył książki
show less
Format: papier
ISBN: 8307020085
Publisher: Czytelnik
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
SargentoGarcia
SargentoGarcia rated it
4.0 Imperium słońca
Bardzo dobrze napisana książka przedstawiająca losy chłopca który trafia do japońskiego obozu jenieckiego gdzie musi stawić czoło brutalnemu życiu w niewoli. Czytałem tą książkę wielokrotnie i pewnie jeszcze nie raz po nia sięgnę.
Other editions (2)
Books by James Graham Ballard
On shelves
Share this Book
Need help?