logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata - Kelsey Garrity-Riley, Michał Rusinek, Yee-Lum Mak , Kuba Rusinek
Innymi słowy. Niezwykłe słowa z różnych stron świata
by: (author) (illustrator) (translator) (translator)
3.50 5
Tsundoku(rzecz., j. japoński) - kupowanie książek i nieczytanie ich; gromadzenie nieprzeczytanych książek na półkach, szafkach nocnych lub podłodze. Tartle (czas., j. scots) - wahać się, gdy spotyka się kogoś, kogo imienia się zapomniało. Hoppípolla (czas. frazowy, j. islandzki) - skakać po... show more

Tsundoku(rzecz., j. japoński) - kupowanie książek i nieczytanie ich; gromadzenie nieprzeczytanych książek na półkach, szafkach nocnych lub podłodze. Tartle (czas., j. scots) - wahać się, gdy spotyka się kogoś, kogo imienia się zapomniało. Hoppípolla (czas. frazowy, j. islandzki) - skakać po kałużach.

W tej książce znajdziesz wiele innych zaskakujących i zachwycających słów, na przykład słowo oznaczające chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów, światło słoneczne przenikające przez liście drzew. Znajdziesz też określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza... Oto wspaniały prezent dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów niezwykłych słów!
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788328132948
Publisher: Egmont
Pages no: 64
Edition language: Polski
Category:
Reference
Bookstores:
Books by Yee-Lum Mak
Books by Kelsey Garrity-Riley
Books by Michał Rusinek
Books by Kuba Rusinek
On shelves
Share this Book
Need help?