logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Komunikacja wizualna - Jacek Ostaszewski, Leszek Mądzik, Paweł Fortuna, Piotr Francuz, Ewa Niestorowicz, Agnieszka Ogonowska, Elżbieta Grygiel, Jarosław Janowski, Joanna Kinowska, Wojciech Koziejowski, Małgorzata Lisowska-Magdziarz
Komunikacja wizualna
Książka jest zbiorem jedenastu oryginalnych artykułów napisanych przez autorów zarówno wywodzących się ze środowisk akademickich, jak i praktyków w dziedzinie komunikacji wizualnej. Łączy ich potrzeba głębszego zastanowienia się nad istotą różnych form komunikacji wizualnej, pochodzeniem tych... show more
Książka jest zbiorem jedenastu oryginalnych artykułów napisanych przez autorów zarówno wywodzących się ze środowisk akademickich, jak i praktyków w dziedzinie komunikacji wizualnej. Łączy ich potrzeba głębszego zastanowienia się nad istotą różnych form komunikacji wizualnej, pochodzeniem tych form, ich przejawami i semantyką.
Omówiono tu zagadnienia, które albo są najczęściej kojarzone z komunikacją wizualną, jak malarstwo, fotografia, teatr, film, reklama czy architektura, albo wyznaczają jej granice, jak neuropoznawcze mechanizmy odbioru przekazów wizualnych czy też komunikacja wizualna kreowana przez osoby głuchoniewidome.

"Polecam tę książkę studentom i wykładowcom w dziedzinach nauk społecznych, humanistycznych i sztuk plastycznych, a także praktykom w dziedzinie komunikacji wizualnej. Adresując ją zwłaszcza do tych ostatnich, pragnę przywołać słowa Kurta Lewina, że nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Nie można bowiem świadomie budować komunikatów wizualnych, które miałyby przekazać założone treści, bez znajomości mechanizmów, jakie leżą u podłoża ich kreacji i odbioru."
(ze Wstępu)  

źródło opisu: www.scholar.com.pl
źródło okładki: www.scholar.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788373836068
Publisher: Wydawnictwo Naukowe Scholar
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Jacek Ostaszewski
Books by Paweł Fortuna
Books by Agnieszka Ogonowska
Books by Leszek Mądzik
Books by Piotr Francuz
Books by Ewa Niestorowicz
Books by Elżbieta Grygiel
Books by Jarosław Janowski
Books by Joanna Kinowska
Books by Wojciech Koziejowski
Books by Małgorzata Lisowska-Magdziarz
Share this Book
Need help?