logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Konspira. Rzecz o podziemnej Solidarności - Mariusz Wilk, Maciej Łopiński, Marcin Moskit (Zbigniew Gach)
Konspira. Rzecz o podziemnej Solidarności
„Konspira” wymaga paru objaśnień poprzedzających rzecz samą. Pomni niechęci, z jaką zwykle czytelnik traktuje wszelkie wstępy, ograniczamy się jedynie do uwag w naszym mniemaniu niezbędnych. 1. Książkę o podziemnej „Solidarności” wypełniają wypowiedzi następujących osób: Bogdana Borusewicza,... show more
„Konspira” wymaga paru objaśnień poprzedzających rzecz samą. Pomni niechęci, z jaką zwykle czytelnik traktuje wszelkie wstępy, ograniczamy się jedynie do uwag w naszym mniemaniu niezbędnych.
1. Książkę o podziemnej „Solidarności” wypełniają wypowiedzi następujących osób: Bogdana Borusewicza, Zbigniewa Bujaka, Władysława Frasyniuka, Aleksandra Halla, Tadeusza Jedynaka, Bogdana Lisa i Eugeniusza Szumiejki. Rozmowy z nimi przeprowadzaliśmy według scenariusza uwzględniającego nie tylko chronologię wydarzeń, lecz również hierarchię problemów.
Wszystkich bohaterów zamierzaliśmy zapoznać z tekstem książki przed jej publikacją; nie udało się to jedynie w przypadku Bogdana Lisa, którego aresztowano w czerwcu 1984.
(ze wstępu)
show less
Format: paperback
Publisher: Oficyna Kształt
Pages no: 200
Edition language: Polski
Category:
History
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Mariusz Wilk
Books by Maciej Łopiński
On shelves
Share this Book
Need help?