logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Tropami rena - Mariusz Wilk
Tropami rena
by: (author)
"Tropami rena" to drugi - po "Domu nad Oniego" - tom "Dziennika północnego", w którym Mariusz Wilk włóczy się po Dalekiej Północy, tym sposobem dołączając do grona pisarzy-nomadów - Kennetha White'a. Nicolasa Bouviera czy Bruce'a Chatwina. Chce wniknąć w życie, obyczaje, poznać pochodzenie... show more
"Tropami rena" to drugi - po "Domu nad Oniego" - tom "Dziennika północnego", w którym Mariusz Wilk włóczy się po Dalekiej Północy, tym sposobem dołączając do grona pisarzy-nomadów - Kennetha White'a. Nicolasa Bouviera czy Bruce'a Chatwina. Chce wniknąć w życie, obyczaje, poznać pochodzenie dziwnego ludu Saamów.

Saamowie zamieszkują Norwegię, Szwecję i Finlandię, a także Rosję. Trudnią się rybołówstwem, myślistwem, rękodziełem, czasem uprawą roli; najważniejszym jednak ich zajęciem jest wypas renów. Mają swoją mitologię, rysunki naskalne, swych szamanów - przewodników po świecie transcendencji. Autor, by przebywać wśród nich, zamieszkał w Łowozierze na Półwyspie Kolskim.

Kluczem do zrozumienia duszy Saamów wydają się dziko żyjące reny. Wilk, podążając ich śladem, wydeptuje własną t r o p ę - szlak, który każdy musi odkryć i wyznaczyć tylko dla siebie. Tam, w przedsieniach zaświatów, wśród scen ze snów Ziemi, gdzie zmarły przyjaciel jest tak samo realny jak żywy, i gdzie z bratem-renem śni się nawzajem własne sny.  
show less
Format: paperback
ISBN: 9788373922471
Publisher: Noir sur Blanc
Pages no: 190
Edition language: Polski
Series: Dziennik Północny (#2)
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Mariusz Wilk
On shelves
Share this Book
Need help?