logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Patrząc na Wschód. Przestrzeń. Człowiek. Mistycyzm - Jacek Hugo-Bader, Włodzimierz Pawluczuk, Maciej Jastrzębski, Andrzej Stasiuk, Mariusz Wilk, Jędrzej Morawiecki, Wojciech Śmieja, Magdalena Skopek, Michał Książek, Wacław Radziwinowicz, Piotr Brysacz
Patrząc na Wschód. Przestrzeń. Człowiek. Mistycyzm
Książka ta to wielogłos na temat Wschodu. Czym jest Wschód, gdzie się Wschód zaczyna, na ile Wschód to geografia, na ile mentalność, „inność"? To opowieść zarówno o tych, którzy mieszkają w „innych światach", jak i o tych, którzy tam jeżdżą. Piotr Brysacz pytał pisarzy, reporterów, dziennikarzy... show more
Książka ta to wielogłos na temat Wschodu. Czym jest Wschód, gdzie się Wschód zaczyna, na ile Wschód to geografia, na ile mentalność, „inność"? To opowieść zarówno o tych, którzy mieszkają w „innych światach", jak i o tych, którzy tam jeżdżą.

Piotr Brysacz pytał pisarzy, reporterów, dziennikarzy i podróżników, którzy znają jak własną kieszeń tamtą część świata, o to, co ich tam ciągnie i nieustannie każe wracać. Pytał po to, by pokazać i zrozumieć, i by zrozumieli także inni. Wśród rozmówców znaleźli się: Andrzej Stasiuk, Mariusz Wilk, Jacek Hugo-Bader, Magdalena Skopek, Jędrzej Morawiecki, Michał Książek, Wojciech Górecki, Maciej Jastrzębski, Wacław Radziwinowicz, Wojciech Śmieja i Włodzimierz Pawluczuk.
To opowieść rozpięta pomiędzy Jamałem, Jakucją, Moskwą, Krajem Krasnojarskim, Kaukazem, Karelią i Grzybowszczyzną na Podlasiu. Opowieść o wielu twarzach Wschodu.

Dopełnieniem książki są świetne i zaskakujące fotografie autorstwa m.in. Jacka Hugo-Badera, Mariusza Wilka, Magdaleny Skopek, Michała Książka, Wojciecha Śmiei, Wojciecha Góreckiego, Marka Doleckiego oraz Piotra Jaxy.  

źródło opisu: Fundacja Sąsiedzi, 2013
źródło okładki: fundacja-sasiedzi.org.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788393437382 (8393437385)
Publisher: Fundacja Sąsiedzi
Pages no: 280
Edition language: Polski
Category:
Non Fiction
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jacek Hugo-Bader
Books by Włodzimierz Pawluczuk
Books by Maciej Jastrzębski
Books by Andrzej Stasiuk
Books by Mariusz Wilk
Books by Jędrzej Morawiecki
Books by Wojciech Śmieja
Books by Magdalena Skopek
Books by Michał Książek
Books by Wacław Radziwinowicz
Books by Piotr Brysacz
On shelves
Share this Book
Need help?