logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kto pani to zrobił? - Agata Passent
Kto pani to zrobił?
by: (author)
3.40 25
Dlaczego lepiej być baranem niż świnią? Dlaczego w Polsce do braku forsy jeszcze trudniej się przyznać niż do braku seksu? Jak żyć w świecie, w którym niemal wszystko stało się zakazane, od noszenia futer po łowienie ryb? Dlaczego należy jeść dużo niezdrowej żywności, którą niepotrzebnie straszą... show more
Dlaczego lepiej być baranem niż świnią? Dlaczego w Polsce do braku forsy jeszcze trudniej się przyznać niż do braku seksu? Jak żyć w świecie, w którym niemal wszystko stało się zakazane, od noszenia futer po łowienie ryb? Dlaczego należy jeść dużo niezdrowej żywności, którą niepotrzebnie straszą nas w mediach?

Gdy czyta się Agatę Passent w zbiorze tekstów, a nie „pojedynczo”, widać jak wiele różnych kwestii ją interesuje i jak ciekawie potrafi o nich pisać. Autorka, dosłownie i w przenośni kobieta światowa w najlepszym tego słowa znaczeniu, jest bystrym obserwatorem i wyraziście potrafi opisać zarówno to, co widzi, jak i co czuje.

Dawniej a dziś, kobiety a mężczyźni, Polacy wobec siebie nawzajem i wobec innych – to główne tematy tej książki, mówiącej o nas i naszych czasach w sposób, z którym trudno się nie zgodzić. Jeśli kto chce, może polemizować – Passent się nie obraża (ba, przestrzega nas przed zbyt częstym obrażaniem się) i nie szydzi, bo idiotyczne aspekty naszej rzeczywistości szydzą tu z siebie same.

Agata Passent niczego nas uczyć nie zamierza. Elegancko pokazuje, fachowo oświetla, kompetentnie porównuje… Ocenia, oczywiście, że ocenia, lecz tej oceny nam przecież nie narzuca. Musimy oceniać sami.  

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2014
źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/
show less
Format: papier
ISBN: 9788364142475
Publisher: Wielka Litera
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Caro lost in books
Caro lost in books rated it
Nie wiem czemu ale często podczas lektury Twojego Stylu omijałam felietony Agaty Passent, sądząc, że nie ma w nich nic ciekawego. Jednak muszę przyznać jak bardzo się myliłam. Autorka dość krytycznie i subiektywnie porusza problemy i problemiki współczesnego świata ale okrasza je ciekawymi cytatami ...
Books by Agata Passent
On shelves
Share this Book
Need help?