logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kwintesencje. Pasaże barokowe - Dariusz Czaja
Kwintesencje. Pasaże barokowe
by: (author)
"Kwintesencje. Pasaże barokowe" Dariusza Czai to nie jest książka dla muzykologów i badaczy muzyki barokowej. Ale nie jest także przewodnikiem dla zbłąkanych – niewiele w niej z ducha dydaktyki. Kto więc powinien sięgnąć po tę pozycję? Jak powiedział sam Dariusz Czaja, książka "Kwintesencje.... show more
"Kwintesencje. Pasaże barokowe" Dariusza Czai to nie jest książka dla muzykologów i badaczy muzyki barokowej. Ale nie jest także przewodnikiem dla zbłąkanych – niewiele w niej z ducha dydaktyki. Kto więc powinien sięgnąć po tę pozycję?



Jak powiedział sam Dariusz Czaja, książka "Kwintesencje. Pasaże barokowe" jest "dla tych, którzy muzyką żyją, mocniej: którzy bez muzyki żyć nie potrafią. Dla tych, dla których muzyka jest – pośród innych języków – językiem najważniejszym, a to znaczy, że nie szukają w niej (tylko) przyjemności, ale nade wszystko emocjonalnych poruszeń dużej miary i odkryć poznawczej natury. Krótko mówiąc: dla entuzjastów, dla prawdziwych amatorów muzyki barokowej".



"Kwintesencje" to zbiór esejów o muzyce barokowej, napisanych z prawdziwą miłością i podziwem dla podejmowanego tematu. Czytający otrzymuje dzięki niej nie tylko zapis wrażeń z obcowania z dziełami znakomitych kompozytorów baroku, ale również stają się one towarzyszem we własnych poszukiwaniach nowych muzycznych odkryć.


show less
Format: paperback
ISBN: 9788322409671
Publisher: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Pages no: 360
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Books by Dariusz Czaja
On shelves
Share this Book
Need help?