logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lekcje ciemności - Dariusz Czaja
Lekcje ciemności
by: (author)
4.00 20
Mroki, ciemności... Ich penetrowanie jest wątkiem głównym niniejszego tomu. Autorowi zdaje się przyświecać przeświadczenie, iż właśnie "lekcja ciemności", wyostrzając nam wzrok, zdolna jest powiedzieć najwięcej o fundamentalnym wymiarze bytu - o złu tkwiącym nieusuwalnie w przyrodzie, historii i... show more
Mroki, ciemności... Ich penetrowanie jest wątkiem głównym niniejszego tomu. Autorowi zdaje się przyświecać przeświadczenie, iż właśnie "lekcja ciemności", wyostrzając nam wzrok, zdolna jest powiedzieć najwięcej o fundamentalnym wymiarze bytu - o złu tkwiącym nieusuwalnie w przyrodzie, historii i w nas samych.
Ciemności to przede wszystkim matecznik pajęczyn. Ale są też takie mroki, które w końcu rozbłyskują światłem. I ostatecznie światła, jak się zdaje, szuka Dariusz Czaja.
Lekcje ciemności. Piękna, spójna książka, teksty o wysokiej temperaturze, dramatyczne, osobiste. Ale zarazem dzieło filozofa, jeśli za jedną z najistotniejszych powinności filozofii uznajemy stawianie ciągle od nowa, z uporem, pytań, bodaj nawet bez dobrych widoków na definitywną odpowiedź.  

źródło opisu: http://czarne.com.pl/
źródło okładki: http://czarne.com.pl/
show less
Format: paperback
ISBN: 9788375360820
Publisher: Czarne
Pages no: 312
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Community Reviews
Moje książki
Moje książki rated it
4.0 Lekcje ciemności
Książka niezmiernie wciągająca, Czaja pokazuje nam różne oblicza zła. Nie jest w stanie jednak pokazać ogromu cierpień i spogląda niczym obiektywem fotografa na niektóre aspekty XX wieku. Książka doskonale komponująca się z "Wytępić całe to bydło" jednakże w ujęciu literacko artystycznym. Szczególni...
Books by Dariusz Czaja
On shelves
Share this Book
Need help?