logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lady Susan. Watsonowie. Sanditon - Jane Austen
Lady Susan. Watsonowie. Sanditon
by: (author)
3.10 25
Od ponad dwustu lat powieści Jane Austen zdumiewają świeżością i ujmują wdziękiem oraz wnikliwością obserwacji, są znane i kochane przez czytelników na całym świecie, bez względu na płeć i wiek. Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z... show more
Od ponad dwustu lat powieści Jane Austen zdumiewają świeżością i ujmują wdziękiem oraz wnikliwością obserwacji, są znane i kochane przez czytelników na całym świecie, bez względu na płeć i wiek. Lady Susan, Watsonowie, Sanditon to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką, od powieści epistolarnej poprzez satyrę i melodramat do powieści społecznej. Wśród bohaterów znajdziemy bezwstydną intrygantkę i uwodzicielkę, zubożałą pannę na wydaniu oraz całą plejadę przekomicznych matron, hipochondryków i dziwaków, przedstawionych na pozornie sielskim tle dziewiętnastowiecznej Anglii. Jane Austen swoim zwyczajem bezlitośnie obnaża przywary współczesnych, nieobce również nam.  

źródło opisu: www.proszynski.pl
źródło okładki: www.proszynski.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9878389325037
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 160
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kwiat Paproci
Kwiat Paproci rated it
3.0 Lady Susan. Watsonowie. Sanditon
Obawiam się, że Jane Austen w zaświatach obgryza paznokcie ze wstydu, że ktoś wydał jej niedokończone, niedopracowane powieści. Biedactwo. PS. Choć nawet jako takie warte są poznania, oczywiście :-) PS 2. Przepraszam, Jane :-)
Other editions (1)
Books by Jane Austen
On shelves
Share this Book
Need help?