logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Listy do Miłosza / Briefe an Miłosz - praca zbiorowa, Katarzyna Renes
Listy do Miłosza / Briefe an Miłosz
by: (author) (editor)
HALMA zaprosiła dziesięciu pisarzy z obszaru Unii Europejskiej, jak i krajów z nią sąsiadujących by skomentowali tekst książki i stworzyli swoją własną relację o dzisiejszej Europie i ich postrzeganiu przyszłości. Eseje stworzone przez słynnych pisarzy, jak również pomysły biorących udział w... show more
HALMA zaprosiła dziesięciu pisarzy z obszaru Unii Europejskiej, jak i krajów z nią sąsiadujących by skomentowali tekst książki i stworzyli swoją własną relację o dzisiejszej Europie i ich postrzeganiu przyszłości.

Eseje stworzone przez słynnych pisarzy, jak również pomysły biorących udział w warsztatach studentów zostaną opublikowane na stronie internetowej projektu i dostępne będą za darmo dla użytkowników Internetu w całej Europie. HALMA uważa za bardzo ważne, by również pisarze spoza krajów członkowskich Unii Europejskiej (np. z Białorusi i Ukrainy) wzięli udział w projekcie, aby wspólnie stworzyć punkt widzenia umiejscowiony poza politycznymi granicami Europy, ponieważ wierzymy, iż także i ci ludzie są częścią europejskiej wspólnoty kulturowej. Zestawienie tych pisarzy z ludźmi pochodzącymi z miejsc, w których odbędą się odczyty stworzy zróżnicowany dialog i pobudzi dyskusję o tym, co znaczyć mogą Europa i wartości europejskie, oraz jak ewoluowały te pojęcia od czasu, gdy Miłosz pisał o „rodzinnej Europie”.
show less
Format: paperback
Publisher: Halma
Pages no: 217
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Books by praca zbiorowa
Books by Katarzyna Renes
On shelves
Share this Book
Need help?