logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Modlitwa o deszcz - Wojciech Jagielski
Modlitwa o deszcz
by: (author)
4.00 20
Modlitwa o deszcz jest owocem jedenastu podróży Wojciecha Jagielskiego do Afganistanu, odbytych między wiosną 1992 roku a jesienią roku 2001. W świecie i w czasach zdominowanych przez kompromis, ewolucję i pogodzenie się z przykrym odkryciem, że rzeczywistość daleko odbiega od wyobrażeń, podróż... show more
Modlitwa o deszcz jest owocem jedenastu podróży Wojciecha Jagielskiego do Afganistanu, odbytych między wiosną 1992 roku a jesienią roku 2001. W świecie i w czasach zdominowanych przez kompromis, ewolucję i pogodzenie się z przykrym odkryciem, że rzeczywistość daleko odbiega od wyobrażeń, podróż do Afganistanu jest dla Europejczyka powrotem do świata zapomnianych, jeśli nie zdradzonych ideałów i prawd. W Afganistanie nie ma dróg na skróty, nie ma miejsca na udawanie, wszystko ma wymiar podstawowy. W Boga wierzy się tu naprawdę, a wolność ma posmak anarchii. Historia Afgańczyków, zwykle wbrew nim samym, jest nieustannym pasmem rewolucji i kontrrewolucji, tragicznie nieudanych poszukiwań doskonałego sposobu życia oraz natychmiastowego odrzucania wszystkiego, co obce, narzucone, co okazywało się pomyłką lub wymagało odstąpienia od utopijnych zazwyczaj wyobrażeń. Modlitwa o deszcz jest kroniką powstawania i upadków afgańskich reżimów oraz bratobójczych wojen, pocztem komendantów, watażków, świętobliwych mułłów i walecznych wojowników, ale przede wszystkim opowieścią o bezkompromisowym poszukiwaniu Absolutu, zabójczym i jednocześnie pozwalającym zachować godność, wolność oraz wierność podstawowym wartościom.


Książka została wyróżniona Warszawską Premierą Literacką w listopadzie 2002 roku.  

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=370
źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=370
show less
Format: papier
ISBN: 9788374143615
Publisher: W.A.B.
Pages no: 479
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
arturoschodzinski
arturoschodzinski rated it
4.0 Modlitwa o deszcz
Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz sięgnąłem po tę książkę. Ale jak to mówią, lepiej późno... Lektura pomogła mi zrozumieć przyczyny wojen w Afganistanie. Podziwiam zapał i pasję Autora. Jagielski wprowadza w życie chlubne tradycje polskiego reportażu. POLECAM!
Other editions (6)
Books by Wojciech Jagielski
On shelves
Share this Book
Need help?