logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa - Eduardo Mendoza, Marzena Chrobak
Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa
by: (author) (author)
4.25 10
Latający cyrk Eduardo Mendozy, czyli alternatywna historia początków naszej ery. Na wesoło. W roku I n.e. pewien niewydarzony rzymski patrycjusz Pomponiusz Flatus, filozof z zamiłowania, wprawny orator o duszy detektywa, przypadkiem trafia na rubieże Cesarstwa Rzymskiego, do Ziemi Świętej. Szuka... show more
Latający cyrk Eduardo Mendozy, czyli alternatywna historia początków naszej ery.
Na wesoło.
W roku I n.e. pewien niewydarzony rzymski patrycjusz Pomponiusz Flatus, filozof z zamiłowania, wprawny orator o duszy detektywa, przypadkiem trafia na rubieże Cesarstwa Rzymskiego, do Ziemi Świętej. Szuka źródła o cudownych właściwościach, ale jedyne, co znajduje, to problemy gastryczne i nieprzychylna mu karawana Arabów. Ograbiony, głodny i wycieńczony skutkami cudownego działania wody źródlanej, szuka ratunku wśród krajanów zamieszkujących Nazaret, ale z pomocą nieoczekiwanie przychodzi mu pewien miejscowy chłopiec. Dwunastolatek o imieniu Jezus zleca mu przeprowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa, o które oskarżony został jego ojciec o imieniu Józef, a w którego winę nie wierzy ani syn, ani jego matka o imieniu Maria.
Współczesny kryminał, wolterowska powiastka filozoficzna, komedia qui pro quo - Pomponiusz Flatus i Eduardo Mendoza proponują spojrzenie na początek naszej ery w nieco mniej zobowiązujący sposób.
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788324011681
Publisher: Znak
Pages no: 144
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
KuntuZangmo
KuntuZangmo rated it
0.0 El asombroso viaje de Pomponio Flato
2,5a nice nothing (more later)
Books by Marzena Chrobak
Books by Eduardo Mendoza
On shelves
Share this Book
Need help?