logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
O miłości. Listy pisarzy polskich od Adama Mickiewicza do Marka Hłaski - Henryk Sienkiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Marek Hłasko, Julian Tuwim, Maria Konopnicka, Adam Mickiewicz, Bolesław Leśmian, Melchior Wańkowicz, Juliusz Słowacki, Maria Dąbrowska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Zofia Nałkowska, Konstanty Ildefons Gałczyński, Zygmunt Krasi
O miłości. Listy pisarzy polskich od Adama Mickiewicza do Marka Hłaski
W tej bogato ilustrowanej i znakomicie udokumentowanej książce czytelnik znajdzie sześćdziesiąt listów najbardziej znanych polskich pisarzy- od Adama Mickiewicza do Marka Hłaski- wśród nich publikowane po raz pierwszy z autografów przechowywanych w warszawskim Muzeum Literatury listy Henryka... show more
W tej bogato ilustrowanej i znakomicie udokumentowanej książce czytelnik znajdzie sześćdziesiąt listów najbardziej znanych polskich pisarzy- od Adama Mickiewicza do Marka Hłaski- wśród nich publikowane po raz pierwszy z autografów przechowywanych w warszawskim Muzeum Literatury listy Henryka Sienkiewicza, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Juliana Tuwima i Melchiora Wańkowicza.
Listy uznane już za klasykę epistolografii miłosnej sąsiadują tu z listami, które świadczą o potrzebie miłości, o uczuciu wyczekiwanym daremnie, przemieniającym się w ideę, o miłości łączącej rodziców i dzieci, rodzeństwo. Niektóre, jak Cypriana Norwida, Marii Konopnickiej czy Brunona Schulza, adresowane są do powierników, a nie "obiektów" uczuć.
Listom towarzyszą opowieści o prywatnym życiu pisarzy, odsłaniające dzieje prowadzonej przez nich korespondencji i romansów, przeważnie skrywanych przed światem.
Może warto poszukać miłości nie tylko tam, gdzie ktoś kreślił słowo "kocham"...
Z książki Barbary Riss można wyczytać prawdę o miłości jako sile prowadzącej człowieka przez życie. Bo jak pisał Zygmunt Krasiński: "Miłość wszystkiego końcem, celem, nie ma nic wyższego nad miłość na świecie".  

źródło opisu: okładka książki
źródło okładki: zdjęcie autorskie
show less
Format: papier
ISBN: 8371806922
Publisher: Prószyński i S-ka
Pages no: 265
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Melchior Wańkowicz
Books by Teofil Lenartowicz
Books by Mieczysław Romanowski
Books by Jan Kasprowicz
Books by Irena Krzywicka
Books by Stanisław Przybyszewski
Books by Zygmunt Krasiński
Books by Halina Poświatowska
Books by Zofia Nałkowska
Books by Stanisław Ignacy Witkiewicz
Books by Henryk Sienkiewicz
Books by Maria Dąbrowska
Books by Bruno Schulz
Books by Józef Ignacy Kraszewski
Books by Bolesław Leśmian
Books by Adam Mickiewicz
Books by Maria Konopnicka
Books by Julian Tuwim
Books by Marek Hłasko
Books by Cyprian Kamil Norwid
Books by Konstanty Ildefons Gałczyński
Books by Juliusz Słowacki
Books by Władysław Broniewski
On shelves
Share this Book
Need help?