logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Pakt Ribbentrop-Beck - Piotr Zychowicz
Pakt Ribbentrop-Beck
by: (author)
2.75 20
W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku. Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do... show more
W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.

Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej.

Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina.

Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop-Beck...?  

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl
źródło okładki: http://www.rebis.com.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788375109214
Publisher: Rebis
Pages no: 368
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Omnispatium
Omnispatium rated it
3.0 Pakt Ribbentrop-Beck
Trudno mi oceniać tę książkę, może dlatego że mnie nie porwała, mimo wielu interesujących koncepcji w niej przedstawionych. Na pewno dała do myślenia w kwestii alternatywnych losów Polski, których wcześniej raczej nie dostrzegałem. Jednak w takiej formie jak została napisana, mogła być znacznie bard...
Other editions (3)
Books by Piotr Zychowicz
On shelves
Share this Book
Need help?