logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Wiersze, że aż strach! - Małgorzata Strzałkowska
Wiersze, że aż strach!
4.67 15
Małgorzata Strzałkowka ma już na koncie kilka książeczek z wierszami dla dzieci. Niektóre z nich ilustrowała sama - ciekawymi, niebanalnymi kolażami. Równie ciekawe i niebanalne są jej wiersze, skrzące się od igraszek słownych i dowcipnych skojarzeń. Miłośnikom poezji dla dzieci przypomną też... show more
Małgorzata Strzałkowka ma już na koncie kilka książeczek z wierszami dla dzieci. Niektóre z nich ilustrowała sama - ciekawymi, niebanalnymi kolażami.
Równie ciekawe i niebanalne są jej wiersze, skrzące się od igraszek słownych i dowcipnych skojarzeń. Miłośnikom poezji dla dzieci przypomną też zapewne stare, dobre wzory spod znaku Brzechwy i Tuwima. Wiersze, że aż strach!, mówią, jak tytuł wskazuje, o strachu.
Dzieci lubią być straszone, szczególnie gdy łączy się to z dobrą zabawą i niczym nie grozi. Lubią też obłaskawiać strach, a książeczka Małgorzaty Strzałkowskiej mająca przy okazji zapewniania rozrywki - funkcję terapeutyczną - na pewno im w tym pomoże.

Wiersze, że aż strach! Małgorzaty Strzałkowskiej zdobyły w 2003 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego(statuetkę Koziołka Matołka) przyznawaną przez fundację Książka dla Dziecka oraz otrzymały nominację w konkursie IX Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.  
show less
Format: papier
ISBN: 8372780633
Publisher: Media Rodzina
Pages no: 32
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
5.0 Wiersze, że aż strach!
Nie wiadomo co fajniejsze - czy wierszowane łamańce językowe czy bardzo do nich pasujące kolaże autorki. Wierszyki aż chciałoby się zapamiętać i przepowiadać sobie z pamięci przy odpowiednich okazjach. W każdym razie - "Robaczku! Przebrała się miara!" wchodzi do mojego języka. Rozwrzeszczanych potwo...
Books by Małgorzata Strzałkowska
On shelves
Share this Book
Need help?