logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Ziemia berneńska - Jerzy Stempowski, Andrzej Stanisław Kowalczyk
Ziemia berneńska
5.00 5
Nowość Wieś berneńska posiada wiele starych zabudowań. Także i drzewa rosną najczęściej tam, gdzie zostały zasadzone przez ludzi wieku Oświecenia. Zapytane opowiadają swoją historię złożoną nie tylko z wydarzeń, lecz również z nadziei, marzeń i uczuć ludzi żyjących w tamtych czasach. Spod stóp... show more
Nowość
Wieś berneńska posiada wiele starych zabudowań. Także i drzewa rosną najczęściej tam, gdzie zostały zasadzone przez ludzi wieku Oświecenia. Zapytane opowiadają swoją historię złożoną nie tylko z wydarzeń, lecz również z nadziei, marzeń i uczuć ludzi żyjących w tamtych czasach. Spod stóp uważnego przechodnia podnosi się wtedy pył wspomnień, porównań, skojarzeń i cytatów.
Jerzy Stempowski


Stop wiedzy o życiu i świecie, nigdy zadufanej i pysznej, ale wszechstronnej, wnikliwej i cichej, język giętki i czuły, w którym czytelnik odnajdywał natychmiast oczarowanie stylu tego, który był przyjacielem człowieka, ptaków i drzew, nieugiętego przeciwnika każdej, nawet słownej tyranii.
Józef Czapski

Dla Jerzego Stempowskiego krajobraz był częścią cywilizacji. Potrafił go czytać, odkrywać ślady, rozumieć alegoryczny język drzew. Należał do podróżników dawnego stylu, gospodarował w przestrzeni dzieł wspólnych. Nazywał to, co widzi, i czynił swoją podróż, swoje odkrycie ważnym dla przyszłych czytelników.

show less
Format: paperback
ISBN: 9788360046319
Publisher: Fundacja Zeszytów Literackich
Pages no: 101
Edition language: Polski
Category:
Essays
Bookstores:
Books by Jerzy Stempowski
Books by Andrzej Stanisław Kowalczyk
On shelves
Share this Book
Need help?