logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Żmijewski. Przewodnik Krytyki Politycznej - praca zbiorowa, Sławomir Sierakowski, Piotr Kosiewski, Artur Żmijewski, Maciej Gdula, Łukasz Maciejewski, Andrzej Turowski, Sebastian Cichocki
Żmijewski. Przewodnik Krytyki Politycznej
Sztuka Artura Żmijewskiego wydaje się bezwstydna: nagie ciała, gra w berka w Auschwitz, wystawienie mszy w teatrze. A tak naprawdę bardzo wiele w niej wstydu. Naszego własnego. Przed patrzeniem na kalectwo, słuchaniem chóru głuchoniemych. Przed udziałem i zaangażowaniem. „Demonstrować? Przecież... show more
Sztuka Artura Żmijewskiego wydaje się bezwstydna: nagie ciała, gra w berka w Auschwitz, wystawienie mszy w teatrze. A tak naprawdę bardzo wiele w niej wstydu. Naszego własnego. Przed patrzeniem na kalectwo, słuchaniem chóru głuchoniemych. Przed udziałem i zaangażowaniem. „Demonstrować? Przecież to obciach” - myślimy. Artysta konfrontuje nas z tym obciachem, ze społecznym i psychicznym oporem. Z silną pokusą cynizmu.

Żmijewski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych twórców, wywołujący gorące dyskusje. Pole sztuki okazało się dla niego za ciasne, dlatego czerpie z polityki, dyskursu naukowego i doświadczenia ruchów społecznych. Eksperymentuje — z publicznością i z innymi twórcami.

Przewodnik Krytyki Politycznej pokazuję drogę artystyczną Artura Żmijewskiego - od sztuki krytycznej, przez głośny manifest Stosowane sztuki społeczne, aż po rolę kuratora Biennale w Berlinie.  

źródło opisu: sklep.krytykapolityczna.pl
źródło okładki: sklep.krytykapolityczna.pl
show less
Format: papier
ISBN: 9788362467167
Publisher: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Pages no: 304
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by praca zbiorowa
Books by Sławomir Sierakowski
Books by Piotr Kosiewski
Books by Artur Żmijewski
Books by Maciej Gdula
Books by Łukasz Maciejewski
Books by Andrzej Turowski
Books by Sebastian Cichocki
Share this Book
Need help?