logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Campo santo - Małgorzata Łukasiewicz, W.G. Sebald
Campo santo
by: (author) (translator)
4.00 5
Olśniewający erudycją zbiór esejów o literaturze. Ostatnia książka W.G. Sebalda, wydana tuż przed jego tragiczną śmiercią. Wielki niemiecki prozaik był przez wiele lat wymieniany wśród kandydatów do Nagrody Nobla. Sebald pozostawił po sobie tylko jedną niedokończoną książkę. Jej fragmenty... show more
Olśniewający erudycją zbiór esejów o literaturze. Ostatnia książka W.G. Sebalda, wydana tuż przed jego tragiczną śmiercią. Wielki niemiecki prozaik był przez wiele lat wymieniany wśród kandydatów do Nagrody Nobla.
Sebald pozostawił po sobie tylko jedną niedokończoną książkę. Jej fragmenty składają się na Campo Santo. Pierwszą część zbioru stanowi zarzucony przez autora „projekt korsykański”, który przewijał się w twórczości Sebalda już od publikacji Pierścieni Saturna. W tych fragmentach pisarz jawi się jako badacz historii, natury, ludowych obrzędów i ich związków ze współczesną rzeczywistością.
W drugiej części zebrano kilkanaście tekstów krytycznych, w których Sebald zajmuje się rozmaitymi dziełami sztuki – od teatralnych przedstawień Handkego, przez obrazy do utworów wybitnych pisarzy: Güntera Grassa, Wolfganga Hildesheimera czy Franza Kafki.  

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2014
źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/
show less
Format: paperback
ISBN: 9788328008342
Publisher: W.A.B.
Pages no: 317
Edition language: Polski
Category:
Essays, Contemporary
Bookstores:
Books by W.G. Sebald
Books by Małgorzata Łukasiewicz
On shelves
Share this Book
Need help?