logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Inicjał z offu - Agnieszka Wolny-Hamkało
Inicjał z offu
Zbiór 24 tekstów, balansujących na granicy eseju i opowiadania, inspirowanych wierszami współczesnych poetów, ilustrowany kolażami Kamy Sokolnickiej. „Wiersz to nie jest równanie do rozwiązania, albo inaczej: to równanie z nieskończoną liczbą rozwiązań. Może się zmienić w jednej chwili: ten sam... show more
Zbiór 24 tekstów, balansujących na granicy eseju i opowiadania, inspirowanych wierszami współczesnych poetów, ilustrowany kolażami Kamy Sokolnickiej.

„Wiersz to nie jest równanie do rozwiązania, albo inaczej: to równanie z nieskończoną liczbą rozwiązań. Może się zmienić w jednej chwili: ten sam wiersz może stać się wezwaniem do rewolucji, wyznaniem miłosnym, trenem ku pamięci. W tej pozbawionej reguł grze wszystko zależy od ciebie. Poezja to nie jest żylasta hydra z metafor, zimna kochanka w mejkapie ze słów. To kurtyzana twojej wyobraźni, mikrofalowa kuchenka twoich własnych wspomnień, suflerka skojarzeń – które masz tylko ty. Masz ją w środeczku non stop. Czy się odważysz włączyć ją czasem?” (fragment książki)  

źródło opisu: http://www.iskry.com.pl/tytul/5499
źródło okładki: http://www.iskry.com.pl/tytul/5499
show less
Format: paperback
ISBN: 9788324402175
Publisher: Iskry
Pages no: 96
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Agnieszka Wolny-Hamkało
Share this Book
Need help?