logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Kieślowski: album - Adam Zagajewski, Krzysztof Piesiewicz, Stanisław Zawiśliński, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Holland, Zbigniew Preisner
Kieślowski: album
5.00 10
"Kieślowski pozostawił po sobie więcej niż filmy, do których będziemy powracać. Pozostawił też swego rodzaju mit i niedosyt wiedzy o sobie. Za życia nie zabiegał o publicity, nie lubił zwierzeń, chronił swoją prywatność. Czy wiemy jaki był poza planem filmowym? Z kim się przyjaźnił? Jak spędzał... show more
"Kieślowski pozostawił po sobie więcej niż filmy, do których będziemy powracać. Pozostawił też swego rodzaju mit i niedosyt wiedzy o sobie. Za życia nie zabiegał o publicity, nie lubił zwierzeń, chronił swoją prywatność.

Czy wiemy jaki był poza planem filmowym? Z kim się przyjaźnił? Jak spędzał czas wolny? Jakie miał pasje? Co ze swego życia przeniósł na ekran?

Z takich pytań zrodził się ten album. Album - nie o filmach, lecz o człowieku. Album poniekąd intymny, zawiera m. in. niepublikowane dotychczas fragmenty dzienników twórcy "Trzech kolorów", dokumenty, zapiski, fotografie miejsc Jego dzieciństwa, zdjęcia rodzinne. A także wspomnienia kilku Jego przyjaciół i bliskich znajomych."

Stanisław Zawiśliński

[Fragment wprowadzenia "Od Redaktora"]

Album pod redakcją Stanisława Zawiślińskiego.  
show less
Format: papier
ISBN: 8386466111
Publisher: Wydawnictwo Skorpion
Pages no: 156
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Kwiat Paproci
Kwiat Paproci rated it
5.0 Kieślowski: album
Świetny koncepcyjnie i bardzo dopracowany graficznie album o jednym z największych filozofów kina, kompletnie niedocenionym w ojczyźnie. Książka ukazuje reżysera z różnych stron, podsuwa zaskakujące tropy z jego życia osobistego. Uwiodły mnie nieznane mi dotąd wiersze reżysera z młodości.
Books by Adam Zagajewski
Books by Stanisław Zawiśliński
Books by Krzysztof Piesiewicz
Books by Krzysztof Zanussi
Books by Krzysztof Kieślowski
Books by Agnieszka Holland
Books by Zbigniew Preisner
On shelves
Share this Book
Need help?