logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Książę w cukierni - Marek Bieńczyk, Joanna Concejo
Książę w cukierni
by: (author) (illustrator)
5.00 15
Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk stylu – Marek Bieńczyk, laureat nagrody literackiej Nike, podsuwa nam z pozoru tylko żartobliwą powiastkę o szczęściu. Bo „ze szczęściem są same kłopoty” – mówi Duży Książę, jeden z bohaterów Bieńczyka. I mnoży przykłady owych kłopotów,... show more
Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk stylu – Marek Bieńczyk, laureat nagrody literackiej Nike, podsuwa nam z pozoru tylko żartobliwą powiastkę o szczęściu. Bo „ze szczęściem są same kłopoty” – mówi Duży Książę, jeden z bohaterów Bieńczyka. I mnoży przykłady owych kłopotów, analizując powody ulotności szczęścia. Jego rozmówczynią jest Kaktusica, dla której szczęście ma smak napoleonki, bajaderki albo szarlotki.
Za sprawą niezwykłych ilustracji Joanny Concejo i oryginalnego projektu (książka ma formę ponad 6-metrowej harmonijki) świat cukierni przechodzi w nowy wymiar – na pogranicze najpiękniejszego snu i jawy. To świat pełen lekkości, nieco marzycielski i poetycki, ale i zawadiacki. Książka-majstersztyk, książka-dzieło sztuki.  
show less
Format: hardcover
ISBN: 9788361488453
Publisher: Format
Pages no: 92
Edition language: Polski
Bookstores:
Community Reviews
Abdita
Abdita rated it
5.0 Książę w cukierni
Podwójny komplet gwiazdek. Za wszystko.
Books by Marek Bieńczyk
Books by Joanna Concejo
On shelves
Share this Book
Need help?