logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Lenka, Fryderyk i podróże - Agnieszka Żelewska, Olga Masiuk
Lenka, Fryderyk i podróże
by: (author) (author)
Lenka, Fryderyk i podróże to bardzo dobrze napisana, zabawna i ciepła opowieść o podróżach, przyjaźni i realizowaniu własnych pasji. Bohaterami są tytułowi Lenka i Fryderyk, dwa stworki mieszkające w baśniowej Dolinie. To para przyjaciół, która jednak diametralnie różni się charakterami i... show more
Lenka, Fryderyk i podróże to bardzo dobrze napisana, zabawna i ciepła opowieść o podróżach, przyjaźni i realizowaniu własnych pasji. Bohaterami są tytułowi Lenka i Fryderyk, dwa stworki mieszkające w baśniowej Dolinie. To para przyjaciół, która jednak diametralnie różni się charakterami i nastawieniem do życia. Lenka jest aktywna, rzutka i uwielbia podróżować. Fryderyk natomiast to natura refleksyjna, wielbiciel książek i hamletyzowania. Pewnego dnia ich drogi się rozchodzą – Lenka rusza w kolejną karkołomną wyprawę, a Fryderyk zostaje w domu. Lenka zbacza z wcześniej ustalonej trasy i odwiedza tak egzotyczne miejsca jak Dziwaczna Dolina, w której niby wszystko jest, a tak naprawdę niczego nie ma, czy Wodne Miasteczko, gdzie na okrągło pada i gdzie Lenka pada ofiarą wypadku. Lenka nie wie, że jej śladem wyruszył Fryderyk.

Lenka, Fryderyk i podróże to napisana klarownym i przystępnym językiem pouczająca historia dla najmłodszych, która opowiada dzieciom o tym, jaką wartością jest koleżeństwo i jaką przyjemność stanowią przygody.  

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2011
źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/olga-masiuk-1,agn...»
show less
Format: papier
ISBN: 9788376721088
Publisher: Literatura
Pages no: 72
Edition language: Polski
Bookstores:
Books by Agnieszka Żelewska
Books by Olga Masiuk
Share this Book
Need help?