logo
Wrong email address or username
Wrong email address or username
Incorrect verification code
Spójrz na mnie - Jennifer Egan
Spójrz na mnie
by: (author)
2.75 10
Modelka Charlotte Swenson powraca na Manhattan po ciężkim wypadku samochodowym i rekonwalescencji w rodzinnym mieście Rockford w stanie Illinois. Skóra jej twarzy jest w idealnym stanie, ale pod nią tkwi osiemdziesiąt tytanowych śrub, które podtrzymują kości, strzaskane potężnym uderzeniem o... show more
Modelka Charlotte Swenson powraca na Manhattan po ciężkim wypadku samochodowym i rekonwalescencji w rodzinnym mieście Rockford w stanie Illinois. Skóra jej twarzy jest w idealnym stanie, ale pod nią tkwi osiemdziesiąt tytanowych śrub, które podtrzymują kości, strzaskane potężnym uderzeniem o przednia szybę wozu.

Nie rozpoznawana przez przyjaciół i znajomych, szybko przekonuje się, ze powrót do dawnego życia jest niemożliwy. Wtapia się wiec niezauważalnie w efemeryczny świat nocnych klubów i projektów internetowych związanych z moda, gdzie rzeczywistość i pozory są nie do odróżnienia.

Podczas leczenia Rockford poznaje inną Charlotte, przeciętna nastolatkę, córkę swej najlepszej przyjaciółki sprzed lat. Młoda Charlotte, samotna w gronie rodziny i rówieśników, dostaje się pod wpływ dwóch mężczyzn: psychicznie niezrównoważonego wuja oraz tajemniczego nauczyciela ze szkoły średniej, którego uwodzi.

Śledząc te dwie opowieści aż do ich osobliwego połączenia Spójrz na mnie staje się nie tylko satyra na amerykański kult wizerunku, ale i spojrzeniem na zagadkę ludzkiej tożsamości. Egan zwraca uwagę na trudności w kształtowaniu życia wewnętrznego w ramach kultury, której obsesja jest to, co powierzchowne, i zadaje pytanie, czy "prawda" ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie w czasach, gdy sama rzeczywistość stała się tylko stylem.
show less
Format: papier
ISBN: 837301313X
Publisher: Rebis
Pages no: 560
Edition language: Polski
Bookstores:
Other editions (1)
Books by Jennifer Egan
On shelves
Share this Book
Need help?